ga ma kdo? vedno več jih je na cesti. se splača?
27. avgust 2019
imam Xiaomi M365 in moram reč da je super zadeva
28. avgust 2019
sem bol švoh z ravnotežjem ...
28. avgust 2019
opažam da je kar veliko teh skirojev po cesti
kakšne so pa kaj cene teh skirojev?
30. avgust 2019
pa tam ene 400€+
01. september 2019
ni glih poceni tole
02. september 2019
ni poceni, samo jih pa res velik ljudi uporablja
verjetno je tole zelo super za po kakšni ljubljani, mariboru
03. september 2019
razmišljam o nakupu skiroja
04. september 2019
čelada je obvezna?
05. september 2019
ni še obvezna, je pa verjetno dobro, če jo maš na glavi
06. september 2019
zaradi varnosti jo je dobro imet
08. september 2019
e-skirojarji so nevarni

včasih se obnašajo, da so avtomobili, pol da so kolesarji in še pešci ... in to vse v roku 1 minute
10. september 2019
nisem še mel bližnjega srečanja z njimi tako da ne vem
11. september 2019
moj nečak ma, pa to šiba ko raketa
12. september 2019
Prvo: cene so zelo različne, @hisa-blok je napisal: da ima Xiaomi M365, ki je zdaj cca.350€, nima pa merilnika hitrosti, zdaj obstaja isti model PRO verzija ima 15Km več avtonomije cca. 45Km z enim polnjenjem, ostali pa imajo cca.30Km, vse je odvisno kako boste vozili in ali bo navkreber in nasploh je malo bolj vzdržljiv ima pa tudi merilnik hitrosti in blue toth ter verjetno blue t. ključavnico, ki ji enostavno z smartphonom odklenete ali pa zaklenete. Moj ima na balanci kar velik display, ki mi meri hitrost potem z barvnimi črticami koliko ima še zaloge elektrike; rdeča,
rumena, modra, modra in modra. če gorijo vse vse je baterija polna. Potem mi še kaže v voltih, recimo 39,27V. Če pade pod 36V oz 35V sem všlripcih in bo potrebno polnjenje. Moj se napolni v pičlih 3 urah, oziroma ga ne smem polniti dlje od 3 ur. Na displayu je tudi App Trip. Ko ga vključim začne teči ura do sec. natančna in zraven Km in metri, ki sem jih opravil v tem času in če pritisnem še eno tipko pokaže kilometre, odkar sem ga kupil. Spredaj imajo vsi močno led luč in zadaj rdečo, ki utripa razen če zaviraš potem ne utripa več, samo še gori.
Drugič: največja razlika med skiroji, ki so omejeni na 25Km/h, se pravi je ekvivalenten kolesarju in ne pešcu niti kolesu z motorjem, najsi bo električni. Da povem naprej. Eni tako kot že oba zgoraj opisana imajo gume z zračnico, ki jo je treba napihniti, recimo na črpalki na 3,4 bare. in je to neke vrste blažilnikov, če jih malo izpustiš je vožnja bolj mehka, vendar krajša, zaradi upora gume. Dobro se je izogibati tudi raznim izboklinam in sploh luknjam, ki se ji je bolje daleč izogniti, drugi pa imajo trdo gumo, ki ima sicer v prerezu nekaj lukenj, da niso trde kot kamen, vendar so zares iz prave vulkanizirane gume, ki se ne izrabi kar tako. Boš potreboval min. 5 let vsak dan 30Km, da boš zlizal profil gume. Nekateri z trdo gumo imajo vzmeti, vendar so bolj namenjene zaščiti skiroja pred luknjami in robniki kot pa, da bi jih kaj čutil. Vsekakor je vožnja na M365 dosti bolj mehka in pa še to, da ima za zadnjo zavoro disk in na balanci ročko kot na kolesu. Druga varijanta zavore je magnetna in deluje tako, da začne zaustavljati pogonsko kolo, ki pri tem začne polniti baterijo in deluje bolj počasi, saj je tudi prav ker je to sprednje kolo in, če bi prijela takoj bi verjetno padel isto kot pri kolesu, zato pa ima še zasilno zavoro na zadnjem kolesu, tako da pohodite blatnik, ki je od znotraj obložen z gumo in se pri priči ustavite, to uporabite šele ko imata manj kot 15 Km/h, zato je vedno bolje, da začnete zavirati veliko prej. To je tudi na splošno v vsakem primeru ali pa vozilu bolje.
Tretjič: Čelada; za enkrat še ni zakona, vendar se nagiba v smer:

Obvezno za mladoletne osebe

, čelada pa mora biti večja, torej tista, ki pokriva še ušesa oz. stranski del glave. To so tiste črne, ki imajo izbokline pri ušesih in so bolj podobne vojaški čeladi, torej kolesarske odpadejo.
Meni osebno se ti skiroji v rangu do 25Km/h ne zdijo nevarni, zakaj? Seveda imamo, kod povsod tudi tukaj izjeme, ki norijo med pešci, ker če voziš med pešci lahko, vendar ne hitreje od njih. Glede padcev vam pa povem iz lastnih izkušenj, da bi raje padel 100 X z skirojem kot pa 1 X z kolesom, govorimo o isti hitrosti in ostalih pogojih za vožnjo. In tudi to je, da skiro ni za vsakega, zato pa so tisti, ki so takoj ugotovili, da skiro ni za njih, takoj sprožili anti propagando proti skirojem itd... In zdaj smo tu. Skiro DA ali NE. Meni se zdi, da ima vsaka naprava, ki spoštuje pravila 25Km/h pravico voziti po kolesarski stezi. Da ne bodo govorili, kako jih prehitevaqmo, ravno obratno je, skiro ima visoke pospeške, vendar malo za tem pa jih že jaz gledam v rit, kolesarjem in kolesarkam... Kaj boste pa rekli temu, ki se je včeraj pripeljal z el. kolesom in ga tako vprašam po končni hitrosti, medtem ko se naliva z pivom in pravi " tam cca. 45 - 50Km/h odvisno, če so baterije čisto polne tudi čez 60km/h. In to ni edini primer. Skoraj ga ni el. kolesa, ki bi šel manj kot 35km/h. To pa je že prehitro za naše kolesarske steze, ki jih je če po pravici povemo dosti premalo, sploh skozi center, v eno smer prideš krasno nazaj pa si takoj v prekršku. Malo sem se zapisal in zato bom končal, vem pa da sem napisal tisto nujno kar morate vedeti, ostalo piše na vsakem modelu posebej na netu (najceneje,com).............
14. september 2019
Palasus kapo dol za tvoj zapis in razmišljanje
bo marsikomu v pomoč!
14. september 2019
@Palasus, lahko še kaj o električnih avtih napišeš?
https://forum.si/forum/tema/kater-elektricni-avto-kupiti/214/1
15. september 2019
Pri el. avtih pa nisem tako seznanjen. Če bi ga imel, bi sigurno pred tem naredil vse študije vseh modelov, kaj izbrati, da za najmanj € dobimo največ in seveda potem koliko sploh imamo na razpolago, tu je še subvencija, ki malček pomaga itd. ostalo pa sami možakarji saj je literature na tone, u bistvu je ravno to problem , preveč podatkov in ti glava zablokira.
L.P.
PALASUS
15. september 2019
tole je pa cela študija napisana
2 dni nazaj
po zapisu od palasus-a me je pa kr prjelo, da začnem raziskovat še jaz, za nakup
1 dan nazaj
Kaj nisi zapisal, da si že lastnik Xiaomi M365? Ali je od brata ali sina itd. in zdaj mori še tebe. Ko sem jih jaz prvič videl se mi je skoraj snelo. En teden sem primerjal kaj ima kateri in koliko stane, edino kar me je pa najbolj matralo, je pa to, da jih nisem mogel preizkusiti. Imam trdo gumo, pa bi raje imel Xiaomi PRO ker je mehka za napolnit, kar sem tudi hotel pa jih je zmanjkalo, vendar sem našel model z zelo koristnim prikazovalnikom in piše celo, da ga ne smem polniti več kot 3 ure, to je noro, vsi ostali imajo vsaj 5-9 ur polnjenja. Lahko ga polnim 1h in se peljem cca.10Km. Ima samo 10Kg in v začetku junija je stal cca.480€, pa mi je uspelo najti uvoznika in me je prišel 383€. Zdaj so me pa bolj začeli zanimati skuterji, malo večja kolesa, ista hitrost, vendar ima zelo udoben sedež. Za to pa ni potrebno toliko ravnotežja in dosti bol ravno lahko pelješ.
L.P.
PALASUS
18 ur nazaj
mogoče rabi še kakega za ženo
17 ur nazaj
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg